Formula1 Bahreyn Grand Prix Takım Performansları İncelemesi

 

Hepimizin merakla beklediği Formula 1 2021 sezonu bu hafta başladı ve Bahreyn yarışı sonrasında takımların genel olarak nasıl performans sergilediklerini bu yazımda sizlere anlatacağım;


 Heyecan dolu Bahreyn Grand Prix'den Hamilton ve Mercedes galip çıktı! -  HaberMotto

Mercedes: Son 7 yılın çifte şampiyonu Mercedes bu seneki difüzör değişikliğinden etkilenmeleri ve Pirelli’nin 2021 lastiklerini güçlendirmesinden dolayı lastiklerde yaşadıkları sorunları testlerde ve antremanlarda görmemize karşın sıralamalarda ikinci ve üçüncü sırayı kazandılar. Yarışta da erken pit hamlesiyle birlikte ve Hamilton’un yarış sırasındaki lastik koruma performansıyla birlikte yarışı kazandılar. Yarışa üçüncü sırada başlayan Bottas ise yarışın başında Leclerc ile üçüncü sıra ise yarışması dışında yarışta yalnızdı.

 Bahreyn GP'de ilk sıra Red Bull'dan Max Verstappen'in

Red Bull: Bu senenin testlerdeki favorisi Red Bull antremanları ve sıralama turlarını Verstappen 1:28:997’lik dereceyle ilk sırayı almayı başardı. Yarış başında liderliğini korumasına rağmen Hamilton’un erken pit hamlesiyle 2.liğe düştü. İkinci pitinden sonra Hamiltonla arasındaki 8 saniyelik farkı kapatmasına rağmen pist dışından Hamiltonu geçtiği için yerini Hamiltona geri verdi ve yarışı 2. bitirdi. Perez ise ikinci sıralama turlarında turunun silinmesiyle ve orta hamurlu lastiklerle son turunu atmasından dolayı 11. sırayı aldı ama formasyon turunda yaşadığı motor probleminden dolayı yarışa pit yolundan başlamak zorunda kaldı ve yeni takımıyla çıktığı ilk yarışı 5. sırada tamamladı.

 McLaren: "Bahreyn'de pist üstünden geçen görevli endişe vericiydi"

Mclaren: Geçen senenin 3.sü Mclaren için bu sene işler gayet iyi durumda. Tekrardan mercedes motorunu kullanmaya başlamaları ve yaptıkları aerodinamik değişimlerden dolayı bu senenin üçüncülüğü için ciddi adaylardan biri.Sıralama turlarında altıncı ve yedinci sırayı aldılar ve iyi bir yarış geçirmelerinden dolayı dördüncü ve yedinci sırada tamamladılar.

Bahreyn GP 3. antrenman: Leclerc en hızlısı, Ferrari'nin liderliği sürüyor 

Ferrari: Geçen senenin başarısız takımı Ferrari için bu sene işler yolunda gibi gözüküyor.Antremanlarda ve sıralama turlarında geçen senenin aksine gayet başarılılardı hatta ikinci sıralama turlarını ilk iki sırada tamamladılar ama yarışa dördüncü ve sekizinci sırada başladılar. Yarışın başlarında Bottası geçse de Leclerc

yumuşak lastiklerin bitmesinden dolayı pit yapıncaya kadar 2 sıra kaybetti ve yarışı altıncı bitirdi. Sainz ise Ferrariyle çıktığı ilk yarışta yarışa başladığı sırada yarışı bitirdi.

 Bahreyn GP 3. antrenman: Verstappen, Mercedes pilotlarının önünde lider!

Alphatauri: Bu senenin bana göre en sürpriz takımı olan Alpha Tauri antremanlarda ve sıralama turlarında bu sene kendilerinden sıkça anacağımızı gösterdiler.Sıralama turlarını beşinci ve on ikinci tamamlasalarda yarış içinde işleri yolunda gitmedi. Yarışın dördüncü turunda aracının ön kanadı kırılınca Gasly erken pite girmek zorunda kaldı ve yarışa son sıradan döndü. Yarışın 52.ci turunda ise yarıştan çekildi. Tsunoda ise yarışın orta noktasında geçen sene F2de gördüğümüz performansı tekrardan gösterdi. 14.cü sıraya kadar düştüğü yarışı 9.cu bitirerek ilk formula 1 yarışında puan almayı başardı.

 

F1 pilotu Sebastian Vettel, Bahreyn Grand Prix'sine son sırada başlayacak -  Ajansspor.com

Aston Martin: Geçen senenin flaş takımlarından biri olan Racing Point’in bu sene Aston Martin adıyla yarışlara geri dönmesi hepimizi mutlu etsede antremanlarda ve sıralamalarda yaşadıkları sorunlardan dolayı onuncu ve on sekizinci sıradan yarışa başlayacaklardı. Vettel’in ilk sıralama turlarında sarı bayrağı ihlal etmesinden dolayı 5 sıra grid cezası alarak son sıradan başlamak zorunda kaldı. Yarış içinde ise Seb’in Ocon’a yaşadığı temastan dolayı 10 saniye ceza alarak yarışı 15.ci bitirdi. Stroll ise yarışı başladığı yerde bitirdi.

 Alonso ve Ocon'un Bahreyn hedefi "güçlü bir yarış çıkarmak"

Alpine: Araç lansmanı olarak en iyilerinden biri olan Alpine sınıfta kaldı gibi gözüküyor şu an.Sıralama turlarını dokuzuncu ve on altıncı tamamladılar. Alonso fren sorunu yaşamasından dolayı 2 yıl aradan sonra döndüğü ilk yarışında puan alamadı. Ocon ise Vettel ile yaşadığı temastan dolayı yarışı anca on üçüncü sırada tamamladı

 Alfa Romeo'nun Bahreyn'deki test programı belli oldu

Alfa Romeo: Geçen senenin son sıralarında Williamsla yarışan Alfa Romeo, ferrarinin motorunu geliştirmesinden ve yaptıkları aerodinami değişimleriyle birlikte sezona iyi başladılar. Sıralamaları on ikinci ve on dördüncü sırada tamamladılar. Yarışta ise gösterdikleri başarılı sürüşleriyle onuncu ve on birinci tamamladılar.

 Williams, Bahreyn'e güncellemelerle gelecek

Williams: Geçen senelerin son sırasının adayı Williamsta işler geçen seneki gibi. Russell takım arkadaşı Latifiyi gene mağlup ederek on beşinci sırayı aldı,Latifi ise 17.ci olarak ilk eleme turunda elendi. Yarışı ise Russell on dördüncü sırada,Latifi ise 51.ci turda yarıştan çekildi .

 Bahreyn'de korkunç kaza! Formula 1 pilotu ölümden döndü

Hass: Bu senenin sonunda sonuncu olması beklenen Haas ise iki çaylak pilotuyla beklendiği gibi başladılar. Sıralamalarda 19.cu ve 20.ci sırayı alsalarda Vettelin cezasından dolayı 18.ci ve 19.cu başladılar. Yarışın ilk turunda Mazepin aracının kontrolünü kaybederek yarış dışı kaldı. Schumacher ise yarışı 16.cı sırada tamamladı.

 

2021 sezonunun ilk yarışını böylece tamamlamış olduk sizlerle Imola yarış haftasında görüşmek üzere.

 

DEU MMT Formula Racing

 

Melih Berkin Önser


formula, formula1, formula 1 analiz, formula1 analiz, formula1 analiz haber, formula1 takımların analizleri, Formula1 Bahreyn, Bahreyn, Formula 1 bahreyn haberleri oku, bahreyn grand prix haberler, formula racing bahreyn, bahreyn formula yarış haberleri, formula1 hakkında yazılar, formula1 yazıları oku, bahreyn gp analiz, bahreyn gp analiz yasızı, bahreyn gp hakkında, bahreyn gp sonuçları, bahreyn gp formula1, bahreyn ferrari, bahreyn hamilton oku, bahreyn formula1 haber, bahreyn haber, bahreyn yarışı sounçları, bahreyn yarışı kim kazandı, bahreyn formula yarışı, bahreyn formula yarışı hakkında

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder